Dobrovolní hasiči cvičili na řece Bečvě

Ve středu 12.8.2015 se zůčastnili členové výjezdové jednotky Martin Žlebek a Pavel Vlček odborné přípravy zaměřené na zachranné práce na vodě, které uspořádala radnice města VM pro své jednotky sboru dobrovolných hasičů z Hrachovce, Juřinky, Lhoty a Podlesí.
Školili profesionálové z Hasického záchranného sboru Zlínského kraje ve své stanici ve VM (v kasárnách)..

Příprava začala teoretickou částí poté se všichni učastníci přesunuli k prvnímu splavu na řece Bečvě u Juřinky.
Zde si dobrovolní hasiči vyzkoušeli základní postupy při práci na tekoucí vodě s použitím zakladního vybavení , např.: vest, přileb, lan a hazecích pytlíků.
Jen škoda že vzhledem k nízké hladině řeky nebylo možné spustit na řeku člun. Podle slov Ing. Václava Ondřeje ( referenta požární ochrany MÚ) byla příprava velmi
poučná, profesionálně podaná a mezi hasiči měla velký ohlas. Mohli si prakticky vyzkoušet předchozí teoretické poznatky, které mohou v případě potřeby využít i v běžném životě.

Dobrovolní hasiči cvičili na řece Bečvě
cvičení na řece Bečvě