Svatováclavské Křivské slavnosti

Druhý ročník Křivských slavností se uskutečnil ve dnech 22.-23.9.2017 v objektu bývalé školky.

Páteční program zahájila cimbálová muzika společně s Martou Santovjákovou Gerlikovou, která zde zazpívala několik písní ze svého nového alba "Valašská cérka" .Následovalo promítání filmu "Tehdy spolu" jehož tvůrcem je rovněž Marta. Večerní program pokračoval vystoupením skupiny JAWA která zpívá písně Věry Špinarové.

Sobotní program byl určen převážně dětem a i přes trvalý dešť přišlo mnoho lidí, mohli shlédnout jak vystoupení dětí z mateřské školky, divadélko nebo i výstavu motocyklů.

Následovala beseda o Křivském zvonu, který byl před nedávnem náhodně objeven. Historické souvislosti osvětlil p.Petr Zajíc referent památkové péče ve Valašském Meziříčí.
Potom následovala debata s občany o jeho dalším využití.

Celým dnem se prolínala výstava historických fotografií, soutěže s místními skauty, tvořivá dílna SVČ Domeček, nabídka fairtradeových potravin a knížek z Charity Valašské Meziříčí nebo meziříčské Diakonie která zde nabízela hračky a oblečení pro děti nebo taky domácí frgály.

CElé odpoledne pak hrála k tanci i poslechu skupina OK-Country.

Svatováclavské Křivské slavnosti