V Poličné hořelo, jen cvičně

V sobotu 1.10.2016 proběhlo v Poličné námětové cvičení sborů dobrovolných hasičů v okrsku Val.Meziříčí.

Pořadatel soutěže SDH Poličná s jednotkou připravili náročné cvičení, jeho cílem bylo prověření schopností velitelů jednotek, funkčnosti příchozích SMS zpráv pro členy výjezdových jednotek.
Poplach byl vyhlášen krátce po 15té hodině a zpráva zněla: "Požár zemědělského objektu a skladu v Poličné č.p. ... "

Po vyhlášení poplachu sirénou a krátké přípravě vyrážíme pod majáky k požáru v sestavě velitel vozu Pavel Vlček, řidič Martin Žlebek, hasiči Tonda Žlebek a Lukáš Špurek.
Po příjezdu do areálu líhně v Poličné nás velitel zásahu pověřuje řízením dopravy vody na mostu a umístění dřevěných přejezdů přes natažené hadice. Naše stříkačka a technika zůstáva zatím jako záloha.
Po chvíli dochází k poruše stříkačky PS 12 SDH Poličná (chlazení vypovídá službu) . Ihned zapojujeme naši stříkačku do dálkové přepravy a tlačíme vodu až do ukončení cvičení.
Následoval úklid techniky a hadic, přesun do zbrojnice v Poličné, kde velitel zásahu Josef Dorčák provedl krátke vyhodnocení cvičení.
Na závěr proběhla živá diskuze a malé občersvení, návrat na základnu v 17.00 hodin.

Cvičení se účastnilo 5 jednotek, Poličná, Podlesí, Val.Meziříčí - Lhota, Juřinka, Hrachovec.

námětové cvičení sborů dobrovolných hasičů v okrsku Val.Meziříčí